MENÜ

En Cok Okunanlar

Bu Blogda Ara


Derya Baykal ajurlu kazak anlatimi

http://www.deryabaykal.gen.tr/wp-content/uploads/petrol-rengi-kazak.jpg

Bu ajurlu kazak örgü , bu yil çok moda olan kurdele ve sutasi süslemelerine uygun olarak tasarlandi. Istediginiz renk ve kalitede (saten/kadife/simli/desenli) kurdele veya sutasi ile, modeli kendinize özel hale getirebilirsiniz. Robasina, kol ajurlarina, ön beden ajur endash roba birlesimine, etek çevresine, tüm ajurlu etek bölümüneö85 biz örnek vermiyoruz, tasarim sirasi sizde!
Kalite: Bravo, Selin: 4 x 100 gr
Sis : 5 mm endash 6 mm Örgü : Düz örgü endash Ajur
Ajur: (6 + 5 katlari üzerinden)
1., 3., 5., 7.,9. ve 11. sira: ters örgü örülür.
2., 4., ve 6. siralar: düz endash *3 düz endash dola endash 3 ilmek beraber -dola*, son 4 ilmege kadar (*ö85*) dan tekrar endash 4 düz.
8., 10., ve 12. sira: düz endash *dola endash 3 ilmek beraber endash dola endash 3 düz*, son 4 ilmege kadar (*ö85*) dan tekrar endash dola endash 3 Ilmek beraber endash dola endash düz. 1. siradan ajur tekrar edilir.
Arka: 6 mm sis ile 71 ilmek baslanir. 5 sira 1/1 lastik örülür. 35 cm ajur devam edilir. Sonra 5 mm sis ile düz örgü devam edilir. 30 cm de omuzlar iki yandan 16'sar ilmek bir kerede kesilerek bitirilir. Ortadaki 39 Ilmek 20 cm daha düz örgü örüldükten (yaka) sonra, bir defada kesilerek bitirilir.
On: 6 mm sis ile 71 ilmek baslanir. 5 sira 1/1 lastik örülür. 35 cm ajur devam edilir.
Roba : 5 mm sise geçilerek, ön ortasinda 9 ilmek ajur, her iki yanda 31'er ilmek düz örgü olarak baslanir. Her 6 sirada bir, ajurlu bölüm iki yandan l er ajur düz örgüden alarak genisler, düz örgülü bölüm ise, eksilerek devam eder. 30 cm örüldükten sonra omuzlar iki yandan 16'sar ilmek kesilerek bitirilir. Ortadaki 39 ilmek 20 cm daha düz örgü örüldükten (yaka) sonra, bir defada kesilerek örgü bitirilir.
kaynak ..............bravo örgü dergisi
(click picture to enlarge) resimlerin üzerine tiklayarak büyük hallerini görebilirsinizajurlu kazak anlatimi0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kategoriler

.
Dantel Örgü modelleri