MENÜ

En Cok Okunanlar

Bu Blogda Ara


Derya Baykal KURDELE NAKISI

Kurdele nakislari,en çok ilgi gören ve estetik görüntü saglayan ugrasilarinin önde gelenlerindendir. Kurdele nakisi ile yapilan gelincikler,menekseler, papatyalar, yani çok çesitli çiçek ve doga bitkileri ile bizleri dogada adeta yolculuga çikararak büyülerler.Hünerli ve yetenekli ellerin ilmek ilmek isledigi birbirinden güzel, renga renk, ipek ya da organze kurdelelerle yapilan motifleri, ignenin ve kurdelenin geçtigi her türlü zemine uygulanabilmektedir.kurdele nakislarini daha çok genç kizlarimiz evlilik çagina yaklasirken olusturmaya basladiklari çeyizlerinden eksik etmezler.aslinda insanlarin dogaya hayranliklarinin ve dogadaki güzel çiçeklerin bir yansimasidir kurdele nakisi.böylece kurdele nakisi anadan kizina geçerek süregelmis kültürümüzdeki bu güzellik sönmemistir.
KURDELE NAKISI
KURDELE NAKISI NIN KULLANIM YERLERI
Kurdele nakisinin kullanim alani çok genistir. oya, havlu kenari süslemeleri,Elbiseler, çantalar, saç bandi ,etek, bluz,pantolon ,toka, broslarda rahatlikla kullanilir ve çok estetik bir görünüm saglarlar. masa örtüleri, yastiklar, koltuk sali,sehpa,konsol örtüleri ve yatak örtüleri gibi evlerimizin süslemelerindede kullaniriz. KURDELE NAKISIresim kaynaklari:Elisi çeyiz satis Ayse ÇILEK
kurdele nakisi, kurdele nakislari, kurdeleli havlu kanari,kurdele nakisli havlu,kurdele isi ,kurdele ,kurdela ,kurdele teknigi ile nakishavlu kenari dantelleriKURDELE NAKISI0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kategoriler

.
Dantel Örgü modelleri